Aktualności

TARGI FARMACEUTYCZNE SLAWEX 2024
18.06.2024 r.
TARGI FARMACEUTYCZNE SLAWEX 2024

Dnia 8 czerwca 2024 r. odbyła się kolejna edycja Targów Farmaceutycznych zorganizowanych przez „Przedsiębiorstwo Dystrybucji Farmaceutycznej SLAWEX” Sp. z o.o. W tym dniu mieliśmy przyjemność gościć licznych przedstawicieli największych firm branży farmaceutycznej, jak również właścicieli oraz reprezentantów Aptek z całej Polski. Tegoroczne Targi były wyjątkową okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami i innowacjami w dziedzinie farmacji.

Hala targowa wypełniona była stoiskami firm prezentujących swoje najnowsze produkty i usługi. Jednym z kluczowych elementów Targów były wykłady prowadzone na scenie, które przyciągnęły liczne grono słuchaczy. Tematyka wykładów była szeroka i obejmowała między innymi analizę obecnej sytuacji na Rynku Farmaceutycznym w  Polsce, prezentowaną przez firmę IQVIA. Firma Diather przedstawiła z kolei testy diagnostyczne, które mogą być  wykorzystywane przez farmaceutów do wykonywania badań w ramach świadczenia opieki farmaceutycznej. Jednym z najbardziej oczekiwanych był wykład prowadzony przez doktora nauk medycznych Pawła Grzesiowskiego, który omówił kluczowe zasady odpowiedzialnego stosowania antybiotyków. Wykłady obejmowały również tematykę typowo produktową – omówiono wiele nowości, a także poszerzono wiedzę o kilku produktach już obecnych na rynku, w kontekście ich obszaru terapeutycznego.

W tegorocznej edycji Targów nie brakowało również licznych atrakcji oraz stoisk specjalnych. Na stoisku Stowarzyszenia Zyskaj Zdrowie odbywał się pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego w kierunku określenia ryzyka jaskry, pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz udzielane były porady dietetyka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się instruktażowe badania diagnostyczne przygotowane przez firmę Diather, które przyciągnęły wielu odwiedzających oraz badania irydologiczne prowadzone przez Servinmed. Warto także wspomnieć o profesjonalnym badaniu słuchu, które można było wykonać w mobilnej pracowni słuchu firmy Audika. Na stoisku firmy Alcon z kolei odbywało się badanie pod kątem zespołu suchego oka. Specjaliści przeprowadzali badania oraz udzielali cennych porad dotyczących profilaktyki tego schorzenia.

Nowością w tym roku była strefa doradztwa w zakresie opieki farmaceutycznej, którą mogą świadczyć farmaceuci. W ramach tego obszaru udzielano porad i praktycznych wskazówek w zakresie  badań diagnostycznych, jakie farmaceuta  może wykonywać  aptece ogólnodostępnej w ramach opieki farmaceutycznej. Przedstawione zostało również rozwiązanie służące do wydzielenia w aptece strefy opieki farmaceutycznej (specjalny box pełniący funkcję „pokoju opieki farmaceutycznej”). Dodatkowo Farmaceuci mieli możliwość konsultacji z ekspertami z zakresu opieki farmaceutycznej oraz z  przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia.

Na smakoszy czekała strefa cateringowa z daniami inspirowanymi kuchnią francuską, a także stoiska specjalne, oferujące wyśmienite pieczywo oraz lody. Dodatkowo uczestniczy mogli skorzystać z atrakcji takich jak fotobox, gdzie można było poczuć się jak na okładce magazynu Slawex, szkicbox, wykorzystujący sztuczną inteligencję do tworzenia nowoczesnych szkiców portretowych na podstawie zdjęć uczestników. Nie zabrakło również ścianki Selfie z makietą Wieży Eiffla, która była idealnym miejscem do zabawy i tworzenia pamiątkowych zdjęć.

Tradycyjnie, uczestnicy mieli możliwość głosowania na swojego ulubionego Wystawcę Roku. Mogli to zrobić za pomocą kuponów konkursowych, które umieszczone były w Informatorach Targowych. Firma „Schulke Polska” została zwycięzcą tegorocznego plebiscytu, drugie miejsce zajęła firma „Milapharm”, a trzecie miejsce przypadło firmie „Uniphar”. Serdecznie gratulujemy laureatom!

Z okazji Targów Farmaceutycznych PDF Slawex została również przygotowana szeroka oferta szkoleniowa na platformie e-learningowej SLAWEX „Strefa Wiedzy”, funkcjonującej pod adresem www.slawex-strefawiedzy.com.pl. Zarówno farmaceuci, jak i technicy farmaceutyczni do końca czerwca mogą skorzystać z wielu ciekawych i przydatnych szkoleń, a farmaceuci dodatkowo mogą uzyskać punkty edukacyjne za udział w kursie „Konsultacja farmaceutyczna – świadczenie zdrowotne opieki farmaceutycznej”.

Po zakończonej części Targowej nadszedł czas na część plenerową, która była utrzymana w stylu francuskim. Duża liczba uczestników przybyła przebrana we francuskie stroje, co dodatkowo podkreśliło atmosferę wydarzenia. Na scenie odbył się pokaz „Chansons de Paris Show”, który przyciągnął uwagę uczestników oraz dostarczył niezapomnianych wrażeń. Uczestnicy mogli wziąć udział w konkursie celności oraz w rywalizacji na torze przeszkód, sprawdzając swoje umiejętności i zdobywając nagrody. W strefie foodtrucków i strefie cateringowej można było skosztować różnorodnych potraw. Strefa relaksu zapewniała komfortowe miejsca do odpoczynku, a drink bar oferował orzeźwiające napoje. Nie zabrakło również rozrywki – fotobudka była popularnym miejscem do tworzenia pamiątkowych zdjęć, a gwiazdą wieczoru był zespół Myslovitz, który dostarczył niezapomnianych emocji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszych Targach. Wasza obecność i zaangażowanie sprawiły, że to wydarzenie było niezapomniane. Do zobaczenia na kolejnych edycjach!