Szkolenia i spotkania

TARGI FARMACEUTYCZNE SLAWEX 2023
19.06.2023 r.
TARGI FARMACEUTYCZNE SLAWEX 2023

Tegoroczna edycja Targów Farmaceutycznych zorganizowanych przez „Przedsiębiorstwo Dystrybucji Farmaceutycznej SLAWEX” Sp. z o.o. odbyła się w sobotę 03.06.2023 r. W tym roku wróciliśmy do dobrze nam znanego obiektu Targów Lublin S.A., lecz tym razem wybór padł na nową, przestronną halę.

Na Farmaceutów czekało 75 firm farmaceutycznych prezentujących swoje stoiska wraz z przygotowanymi specjalnie na tę okazję bogatymi ofertami z niestandardowymi promocjami i dokładkami. Nowością było zorganizowanie na scenie Targów Farmaceutycznych ciekawych prelekcji o zróżnicowanej tematyce, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Szeroki zakres panelu obejmował zarówno tematykę typowo produktową, opiekę farmaceutyczną, jak i przybliżenie aktualnych zmian w procesach legislacyjnych czy też kierunki rozwoju na rynku aptecznym. Tegoroczna edycja Targów była wyjątkowo bogata w liczne atrakcje oraz stoiska specjalne.

Uniwersytet Medyczny w Lublinie przygotował pokazy z udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy Targów mogli spróbować swoich sił w resuscytacji na fantomach medycznych przy asyście i merytorycznym wsparciu pracowników Uniwersytetu Medycznego.

Dużą atrakcją Targów SLAWEX 2023 były badania diagnostyczne przy użyciu testów i w wykonaniu firmy DIATHER, badania irydologiczne zorganizowane przez Servinmed, badania słuchu w mobilnej pracowni słuchu firmy Audika oraz badania okulistyczne przeprowadzane przez firme Eyemed.

Również Stowarzyszenie „Zyskaj Zdrowie” zaproponowało szeroką gamę porad i badań. Uczestnicy Targów mogli skorzystać z komputerowego badania skóry twarzy i włosów, badania ciśnienia wewnątrzgałkowego, pomiaru stężenia glukozy we krwi oraz porad dermokonsultantki i dietetyczki.

Firma NGK Pharma wprowadziła nas w świat nowości technologicznych w branży farmaceutycznej. Zarówno w części wykładowej, jak i na swoim stoisku zapoznawała nas z działaniem oraz wszystkimi aspektami pracy robota aptecznego Gollmann. Ich Targowym „sąsiadem” była lubelska firma „MIKO” Centrum Ochrony i Zabezpieczeń, gdzie można było zaczerpnąć porady w sprawie monitoringu czy też systemów alarmowych. BellaBot, czyli robot kelner umilał gościom czas w strefie cateringowej, na której w tym roku mogliśmy spróbować potraw kuchni amerykańskiej.

Tradycyjnie już uczestnicy, za pomocą kuponów konkursowych zamieszczonych w Informatorach Targowych, mogli zagłosować na swojego ulubionego „Wystawcę Roku”. Zwycięzcą tegorocznego plebiscytu została firma „Adamed”, drugie miejsce zajęła firma „Orkla Care”, natomiast trzecie firma „Schulke Polska”. Jeszcze raz gratulujemy laureatom!

W ramach Targów Farmaceutycznych została również przygotowana szeroka oferta szkoleniowa na platformie e-learningowej SLAWEX „Strefa Wiedzy” www.slawex-strefawiedzy.com.pl. Zarówno farmaceuci, jak i technicy farmaceutyczni do końca czerwca mogą skorzystać z wielu ciekawych i przydatnych szkoleń, a farmaceuci dodatkowo mogą uzyskać punkty edukacyjne za m.in. udział w kursie „Medyczna marihuana – konopie w praktyce farmaceuty”.

Po zakończonej części targowej nadszedł czas na relaks i zabawę, czyli część plenerową. Odbyła się ona nad lubelskim Zalewem Zemborzyckim, a motywem przewodnim był Dziki Zachód. Na Gości czekało wiele atrakcji. Można było spróbować swoich sił na mechanicznym byku, nauczyć się podstaw tańca kowbojskiego czy też rzucać lassem. O westernowy klimat zadbał również zespół country „Drink Bar” oraz miasteczko dziki zachód, którego scenografia idealnie pasowała jako tło pamiątkowych zdjęć. W strefie Food Truck czekały potrawy inspirowane kuchnią amerykańską m.in.: hamburgery czy pieczony indyk. Jednak jak co roku najwięcej emocji wzbudzało oczekiwanie na Gwiazdę Wieczoru. O godzinie 21.30 na plenerowej scenie SLAWEX pojawił się  zespół „FEEL”. Piotr Kupicha zachwycił wszystkich swoim głosem i wraz z zespołem porwał wszystkich do zabawy.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie. Poniżej zamieszczamy krótką fotorelację z tego dnia.

Pozdrawiamy